logo for people, s.r.o./>
           <img src=
bio káva a čajbio sušenky bio džusy a bio nakládaná zeleninabio apibuly, bio džusy čokoládybio vločky bio bezlepkové cereáliebio olivové oleje bio bezlepkové rýžové nudlebio čokoláda bio džusymorske rasy bio kořeníbio italské těstoviny poridgeíbio koření italske-omackykrekry artisan italská-rizota-polévky dresingybio čokoláda bio bylinyomačky-pesta

Italské těstoviny rodinné firmy FelicettiNedávno tato firma oslavila sto let své existence, sídlí v ulici stejného názvu pojmenované po jednom ze starostů tohoto centra lyžařských sportů ve Val di Fiemme. Ano je to Predazzo. Určitě se ptáte, co je tak důležité, kde se těstoviny vyrábějí. Je to jako s pivem. Voda je jednou ze základních ingrediencí (zde dokonce jedna ze dvou, kromě vaječných pak ze tří) a nemáte možnost ji dovézt. Klasická italská těstovina to je jen voda a semolina. Tato firma lpí skutečně na kvalitě, pak není divu, že její výrobky oceňují a používají ve své kuchyni i restaurace oceňované průvodcem Michelin. Mají dvě řady produktů: Monograno a Felicetti. Ta první zahrnuje mimo jiné výrobky z kamutu a špaldy, vždy z jednoho druhu obilniny a mouky nejvyšší kvality, to je její odlišnost od jiných výrobců. Felicetti je pak jejich standardním produktem pro každodenní potřebu.
A můj typ: linguine z kamutu, pro jejich masitost a plnější chuť, kterou jim propůjčuje právě kamut. A když chcete něco jiného pak sépiové těstoviny, tyhle jsou skutečně jedinečné a nezaplatíte za ně ani mnoho peněz.

Monograno

7 druhů těstovin z Kamutu
6 druhů ze špaldy
5 druhů ze semoliny

Felicetti

8 druhů ze semoliny
4 druhy z celozrnné semoliny
4 druhy ochucených těstovin ze semoliny
2 druhy vaječných těstovin

www.selezionimonograno.it
Jakékoli užití obsahu včetně kopírování článků je zakázáno. FOR PEOPLE© 2009